Papež časti mrtvega Jezusa na križu in s tem smrt (2)

Kategorija Splošno 0

Papež Frančišek v svojih pridigah in govorih stalno omenja križanega Jezusa in razlaga pomen križa s korpusom. Nekaj njegovih izjav:
– »Rad bi, da bi po teh dnevih milosti imeli pogum, pravi pogum, da bi hodili pred Gospodom, z Gospodovim križem; da bi Cerkev gradili na Gospodovi krvi, ki jo je prelil na križu; in da bi oznanjali edino slavo: križanega Kristusa. Tako bo Cerkev napredovala.«[1] – »Vedno se ozirajmo na križ! Tam je vsakršna oblast v Cerkvi. Na križu Gospod sebe napravi za služabnika v popolnem darovanju samega sebe.«[2] – »Kadar hodimo brez križa, kadar gradimo brez križa in kadar oznanjamo Kristusa brez križa, nismo Gospodovi učenci: posvetni smo, smo škofje, duhovniki, kardinali, papeži, ne pa Gospodovi učenci.«[3] – »Ponašati se s križem Jezusa Kristusa, ponašati se v Gospodu, je hvala in hkrati najboljša obramba proti sovražnikom križa, tistim s posvetno miselnostjo …«
– »Spomin križa je območje kristjanovega bivanja.«
– »Križ je tisti, ki zaznamuje pomen boja našega bivanja.«[4] – »Globoka notranja povezanost je med ‘prejeti poslanstvo’ in ‘biti pribit na križ’. Krščanske poklicanosti, ki smo jo prejeli od Kristusa, našega Gospoda, ni zunaj območja križa. Še več, tudi ne zunaj samega križa. Če to resnico pozabimo, postanemo triumfalistični.«
– »Največje slavljenje, ki ga lahko ponudimo Očetu, je ponuditi mu trpljenje njegovega Sina. Naše grešno in izseljeno meso ponudi rane mesa Besede. Slavljenje ima zato obliko blagoslova; blagoslov izraža priznanje, zahvalo.«[5] – »Zveličanje pride samo s križa, a s tega križa, ki je Bog, ki je postal meso. Zveličanja ni v idejah, zveličanja ni v dobri volji, v želji, da bi bili dobri … Ne. Edino zveličanje je v križanem Kristusu, kajti le On, kakor je simbolizirala bronasta kača, je bil zmožen vzeti ves strup greha in nas je tam ozdravil. Toda kaj je križ za nas? Da, je znamenje kristjanov, je simbol kristjanov.«
– »Kako jaz nosim križ? Kakor okrasek? Kakor nakit, s številnimi dragulji, z zlatom …? Sem se naučil nositi ga na ramah, kjer boli? Vsakdo izmed nas naj danes pogleda Križanega, pogleda naj tega Boga, ki je postal greh, da mi ne bi umrli v svojih grehih …«[6] – »Med postnim časom pobožno zremo podobo Križanega, Jezusa na križu, ki je simbol krščanske vere in zaščitni znak Jezusa, ki je za nas umrl in vstal.«[7]

Mogoče bi bilo še najti mnogo citatov, v katerih papež Frančišek omenja križ s križanim Jezusom. O križanem in mrtvem Jezusu v svojih pridigah in govorih govorijo tudi kardinali, škofje, duhovniki in drugi kleriki ter tudi laiki …, praktično celotno katoliško občestvo. Seveda pa križ s križanim Jezusom ne nastopa samo v besedah, temveč je tudi predmet. Papež Frančišek namreč bolj ali manj stalno nosi, v takšni ali drugačni obliki, križ z mrtvim Jezusom. Seveda ni edini. To so počenjali tudi njegovi predhodniki, tako ravnajo tudi drugi kleriki in mnogi laiki. Križ s križanim in tako mrtvim Jezusom je tudi v vsaki cerkvi in kapeli. Mnogo takšnih križev pa je tudi zunaj verskih objektov, na primer v hišah, ob poteh …

Papež Frančišek je očitno velik ljubitelj križanega Jezusa. In seveda tudi mrtvega Jezusa.

Kaj papež in s tem katoliška cerkev s simboliko križa s korpusom sporoča ljudem? Seveda na zelo prefinjen način. Zakaj papež ves čas časti mrtvega Jezusa in ga tudi v javnosti prikazuje kot mrliča na križu. Praktično je namreč, kot že navedeno, na vsakem koraku mogoče videti križ s truplom Jezusa, torej mrličem, in ne križ brez korpusa, kar bi bilo logično, če je Jezus za cerkev res vstal. Ali torej Jezus v resnici za katoliško cerkev ni vstal, čeprav ta že skoraj dva tisoč let to zatrjuje in celo trdi, da je Jezus zdaj na desnici Boga? Ali je torej Jezus za cerkev mrtev in da nikoli ne bo vstal!? In če je Jezus mrtev, je mrtev tudi njegov nauk, bi bilo mogoče sklepati iz tega! Mrtvi ne morejo govoriti. V posledici tega je po katoliški cerkvi treba slediti njenemu nauku in ne nauku zanjo mrtvega Jezusa. Namesto Jezusa in njegovega nauka so sedaj prevzeli vodilno vlogo duhovniki s papežem na čelu. Jezus jim služi samo za krinko. Sedanji kler je mnogo hujši od takratnega judovskega, ki ga je sicer nasledil.

In dejansko se cerkev do Kristusa obnaša, kot da je mrtev. Čeprav govori, da je Jezus vstal, pa sta njen dejanski nauk in dejanja nekaj povsem drugega. Cerkev bolj ali manj stalno omenja Jezusa, toda to je samo za krinko, da ne bi ljudje spoznali, da cerkev ne sledi Jezusu. Mnogokrat neposredno deluje proti njemu, mnogokrat pa uporablja njegove besede, vendar jim daje drugačen pomen kot Jezus. Nekaj primerov: Jezus je bil vegetarijanec, cerkev je le-te preklela, Jezus je bil pacifist, cerkev podpira vojne in smrtne kazni, Jezus je vsem pustil svobodo, cerkev s krstom zasužnjuje že dojenčke, Jezus je bil za živali, cerkev je proti njim, Jezus je govoril o reinkarnaciji, cerkev jo je preklela …

Križ s korpusom je cerkveni simbol oz. znak smrti in cerkve simbolizira poraz Jezusa iz Nazareta. Zmagala je cerkev, Jezus molči in nič ne more narediti, govori in dela papež. Vse seveda po nauku katoliške cerkve. Cerkev slavi mrliča že slabih 2000 let, že toliko let časti mrtvo telo, torej smrt. Toda to je velika zmota, Jezus ni mrtev in ni bil poražen. Je vstal, govori in deluje, samo cerkev tega noče videti. Zato je križ s korpusom v bistvu poraz demonov in cerkve. Na križu pravzaprav visi mrtev papež. Tako bi bilo mogoče celo reči, da papež razkazuje samega sebe in svoj poraz. Mnogi so to dojeli.

Se nadaljuje.

________________________
[1] Jorge Mario Bergoglio – Frančišek, življenje, ideje, misli, Ljubljana, Družina d.o.o., 2015, str. 107 in 108.
[2] Misli papeža Frančiška za vsak dan, Družina d.o.o., 2014.
[3] Jorge Mario Bergoglio – Frančišek, življenje, ideje, misli, Ljubljana, Družina d.o.o., 2015, str. 107 in 108.
[4] Dih upanja za svet, ki se duši. Misli papeža Frančiška (izbral Issac Gómez León), Salve d.o.o., Ljubljana, 2014. str. 14 in 15 (zadnji trije citati).
[5] Dih upanja za svet, ki se duši. Misli papeža Frančiška (izbral Issac Gómez León), Salve d.o.o., Ljubljana, 2014 str. 61 in 84 (zadnja citata).
[6] http://sl.radiovaticana.va/news/2017/04/04/sveti_o%C4%8De_med_homilijo_kako_jaz_nosim_kri%C5%BE/1303357 (27.4.2017) (zadnja dva citata).
[7] http://sl.radiovaticana.va/news/2017/03/12/pape%C5%BE_fran%C4%8Di%C5%A1ek_kdor_se_skupaj_z_njim_bojuje,_bo_z_njim_
tudi_slavil_zmago/1298163 (27.4.2017).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja